Laureta Pjetri
Laureta Pjetri
Laureta Pjetri
  • Vendlindja:
  • Durrës
  • Jeton në
  • Shqipëri
  • Mosha:
  • 23 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 12 Maj 2000
  • Horoskopi:
  • ♉ Demi
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: pop
Laureta Pjetri është këngëtare. Laureta ka lindur me 12.05.2000 ne qytetin e Durresit. Origjina e saj eshte Mirdita. Laureta eshte studente e kantos ne Akademine e Arteve. Laureta kendon cdo lloj zhanri muzikor dhe ka publikuar disa kenge popullore me te cilat ka patur goxha sukses.

Më datë 18 Shtator 2020, Laureta Pjetri publikon videoklipin "Nana Me Ban Nuse". Muzika e këngës u punua nga Mendi Buci.

Më datë 13 Shkurt 2021, Laureta Pjetri publikon videoklipin "Liar". Produksioni audio u realizua nga Joniad Banushi.

Pjesëmarrëse në kategorinë New Artist në Kënga Magjike 2021, ku edhe pse mori 3 të kuqe dhe 2 jeshile, emocionoi me zërin e saj.

Më datë 10 Prill 2021, Laureta Pjetri publikon videoklipin "Nuk Kam Faj", e cila është pritur shumë mirë nga të gjithë. Produksioni audio u realizua nga Joniad Banushi.

Me date 21 Prill 2021, Laureta Pjetri publikon nje tjeter klip popullor qe si duket pershatet shume me zerin e saj dhe pelqehet shume nga te tjeret KOLAZH VERIU

Më datë 7 Nëntor 2021, Laureta Pjetri publikon videoklipin "Koha E Shqiptarise".

Më datë 22 Gusht 2022, Nikollë Gjini publikon videoklipin "Babe E Bije", në bashkëpunim me Laureta Pjetrin.

Më datë 10 Dhjetor 2022, Laureta Pjetri publikon videoklipin "Luftoj Per Ne". Kënga u orkestrua nga Joniad Banushi. Produksioni audio u realizua nga Joniad Banushi.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 0