A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Laver Bariu

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  26
(1929-2014)  
  • Vendlindja:
  • Përmet 
BIOGRAFIA: Laver Bariu është një instrumentist i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqipërisë së jugut. Laver Bariu lindi në "Qytetin e Luleve", por është njohur në shumë vende të botës si krijuesi i "Sazeve të Përmetit". Mjeshtri i klarinetës dhe këngës popullore Laver Bariu, u nda nga jeta me date 26 Janar 2014, në moshën 86-vjeçare. Lajmi u bë i ditur prej familjarëve të tij. Ceremonia mortore zhvillohet në qytetin e tij të lindjes Përmet. Laver Bariu eshtë personalitet i shquar i muzikës popullore shqiptare si muziktar popullor me gërnetë d...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare

Kenge Nga Qyteti I Trendafilave (1995)

Kaba Nga Përmeti


» Dërgo Një Këngë »


Artistë Të Ngjashëm:

Selim Paja

Vladimir Seferi

Alfred Meço

Guri Rrokaj

Engjell Çaçani

Lintor Osmenaj

Tahir Boshkaj

Renato Jaho

Gezim Kaso

Hysni Alushi


Tags: Laver Bariu

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019