Më mbaj mend (për 1 muaj)

Lea Muharremi - Ditelindja  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Këngë e albumit:

"Ditelindja"

Komente

Asnjë Koment

03/10/2015

2015-10-03T10:15:01+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Ditelindja" kënduar nga Lea Muharremi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Lea Muharremi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Shyhrete Behluli - Ditelindja

Per ditëlindjen tendë krejt shoqninë unë ta ka m’thirrë
Qare ska pa u bo mirë
E dij qe m’ke thanë qe nuk ke qefë me ta festu
Por unë smuj pa t’befasu

Hape! Hape ti dhuratën temë
Është e vogel, inshaAllah t’pelqen
Oh merre! Hape tani këtë dhuratë
Shumë urime, qofsh me jetë të gjatë

Per këtë ditë të lumtur ska rendësi se çka t’ka m’dhanë
Faleminderit du me t’thanë
Faleminderit per gjithëçka qe ti ke bo per mu
E dij sa vlej në syt e tu

Hape! Hape ti dhuratën temë
Është e vogel, inshaAllah t’pelqen
Oh merre! Hape tani këtë dhuratë
Shumë urime, qofsh me jetë të gjatë

Hape! Hape ti dhuratën temë
Është e vogel, inshaAllah t’pelqen
Oh merre! Hape tani këtë dhuratë
Shumë urime, qofsh me jetë të gjatë

Venesa Doçi - Ditelindja

Harroj kur dal nga shtepia
telefonin nuk e kam
ndonjehere harroj dhe veten
ndonjehere s'e di kush jam
harroj emra dhe mbiemra
çdo dite dhe me shume po ndihem bosh
harroj gjithçka zemra ime
po nuk harroj Ditlindjen ke sot

Ref.
Gezuar ditelindjen zemra ime
Shpriti im po te uron
E di nuk muund te jem prane teje
sa here që ti feston
Gezuar ditelindjen zemra ime
Shpriti im po te uron
E di nuk mund te jem prane teje
sa here ë ti feston
Pa mua pa mua
Pa mua pa mua ti
Pa mua pa mua
Pa mua pa mua ti

Harroj gjithçka per veten
harroj nese egzistoj
kete dite s'e kam harruar
dhe çdo vit te jete njesoj
trendafil un kam ne duar
nje vend bosh per ty ne tavoline
e me vetmine bej gezuar
dhe 100 here per Dashurine

Ref.
Gezuar ditelindjen zemra ime
Shpriti im po te uron
E di nuk mund te jem prane teje
sa here që ti feston
Gezuar ditelindjen zemra ime
Shpriti im po te uron
E di nuk mund te jem prane teje
sa here qe ti feston
Pa mua pa mua
Pa mua pa mua ti
Pa mua pa mua
Pa mua pa mua ti

Klodiana - Ditelindja

Po me thon se ti nuk vjen
Ne ditelindjen time sot
Pa arsyje dikush me genjen
Po ti vjen me surprizon
Me sheh ne sy e me perqafon
Shum urime ti po me kendon

Mos me shih se jam e mpir
Sonte kam plot deshir
Jam e dehur pa nje pik meshir

Ref.
Te me duash duash si ne filmat romantik
Nese ben kte sonte ateher kurr sdo te them ik
Se kam zemer zemer jo cdo kend lejoj te hy
Kam besim se do jem vec per ty e ti per mu

Ti me jep thjesht nje urim
Dhe ka vler per mua shum
Sa me ngroh sonte shpirtin tim

Ref.
Te me duash duash si ne filmat romantik
Nese ben kte sonte ateher kurr sdo te them ik
Se kam zemer zemer jo cdo kend lejoj te hy
Kam besim se do jem vec per ty e ti per mu

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Lea Muharremi:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet