Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ledina Çelo

Tags: Ledina Çelo, Eurovision, Ledina Qelo, Ledina Celo

Vendlindja: Tiranë    Jeton dhe vepron në        Mosha: 40 Vjeç   Shenja e Horoskopit: Ujori  
Ledina Çelo është një këngëtare shumë e njohur, që këndon muzikë pop. Ledina Çelo është një këngëtare dhe modele shqiptare. Ajo mbaroi liceun artistik "Jordan Misja" për kanto dhe më pas shkollën e lartë. Ka marrë pjesë në disa konkurse dhe sfilata mode, në Shqipëri dhe jashtë shtetit si dhe ka realizuar disa videoklipe. Disa nga sukseset e Ledinës janë: - 1992 "Shtatori" (Konkursi i zërave të rinj, Vendi i dytë) - 1995 "E Doni Dashurinë?" (me Luan Zhegun në RTSH Fest ku zuri vendin e dytë. Kjo është kënga më e...

>> Lexo gjithë biografinë >>


  • Ledina Çelo ka këto rrjete sociale:
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2068

Miss Bukuria


» Dërgo Një Këngë »


Te Ndjej Te Huaj
Me Ndez
Jetoni Jetën
Fal
Can You Touch Me Baby
Vagabond Nga Dashuria
Dangerous

Përkthime (3)

Krijoni Një Kartolinë

Disqus Comments
teksteshqip.com © 2007 - 2017