Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ledion Liço

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  21
 • Vendlindja:
 •  
 • Jeton dhe vepron në :
 • Shqipëri 
 • Mosha:
 • 35 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Ledion Liço është një këngëtar dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Ai është një prezantues shqiptar, i cili ka moderuar disa prej spektakleve televizive më të suksesshme si ‘Shtojzovallet’ (2005), ‘Top Fest’ (2007-2011), ‘Unplugged’ (2006-2008) ‘Rewind’ (2011), ‘The Voice of Albania’ (2011), "Big Brother", "Top Fest", "Wake Up" etj. Ai gjithashtu realizon një program popullor në Top Albania Radio – "Alive Night" – të cilin e nisi me 2008, si i vetmi program me muzikë live në radio. Në vitin 2002, Ledion Liço ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Pjesëmarrës në

Ethet E Së Premtes

Instagrami

Zyrtar

Komente

Asnjë Koment

  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Ledion Liço, Ledjon Lico, Ledion Lico

Komente 0