Më mbaj mend (për 1 muaj)

Legenda

Legenda
  • Mosha:
  • 18 Vjeç
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  2

Legenda është grup artistësh i njohur. Legenda eshte formu si grup ne vitin 2004 ku perbehet nga Granit Gashi DHE Alban MIROCI djemt e grupit legenda i kan vetme ka 22vjet jon studenta ne kolegjin fama studioin shkencat politike ndersa graniti vjen nga suhareka e albani nga juniku. kenga e tyre e par ishte dridhe clubin ndersa e dyta hey zemer.
klipi i pare ishte armata e kosoves kenga pe punuar nga dj cimi ndersa tekstin e ka ber albani kenga e tyre e dyt ishte kampioni, nje keng e cila beri nje bum ne trojet shqiptare kjo keng ju kushtua bokserit shqiptar luan krasniqi. Klipi i tret i tyre eshte nentoka nje klip i filmit te halil budakove.

ka shume keng tjera qe kan punu me shume producenta te ndryshem por se fundi flitet se legenda jon ne bashkpunim me hekuran krasniqin ndersa pjestar i grupit granit gashi eshte bashkpuntor i ngusht i hekuranit i cili njeherit eshte edhe nje tekstshkrus shume i mire i cili ka punu shume keng te cilat jane bere hite.

Në Dhjetor 2010, Dj Jaz marrin pjesë në Zhurma Show 2010 me këngën "Cokollate", në bashkëpunim me Hekuran Krasniqi & Legenda.

Në Maj 2010, Legenda marrin pjesë në Top Fest 7 me këngën "Gentelman".

Më datë 3 Maj 2012, Hekuran Krasniqi publikojnë videoklipin "Gjithqka Mbeti N'Leter", në bashkëpunim me Legenda & Astrit Stafa. Teksti u shkrua nga Granit Gashi.

Më datë 8 Prill 2013, Egzon Krasniqi publikojnë videoklipin "Nr.1", në bashkëpunim me Legenda.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment


Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0