Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Leka - Ende Te Dua

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ende Te Dua".
3. Video është e këngës "Ende Te Dua", por nuk këndohet nga Leka.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Leka - Ende Te Dua  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

18/12/2014

2014-12-18T18:28:56+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Ende Te Dua" kënduar nga Leka.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

MIRUD - Ende Te Dua

Zemer me kupton ti?
Ku kam gabuar?
M'ke treguar por eshte shume vone tani
Kam kujtuar, puthjen e pare
E sot jemi ndare asgje me ska rendsi

Me do? Me do?
Kam nevoj te di ku jam une ku je ti?

T'kam T'kam T'tkam pran ty
T'kam T'kam T'kam pran ty .
T'kam pran pran ty
T'kam pran ty

Zemer me ndegjon ti?
Prane nuk te kam
Dhe asgje me ska kuptim
Kam kujtuar puthjen e pare
E sot jemi ndare asgje me ska rendsi
Me do? Me Do?
Kam nevoj te di ku jam une ku je ti?

T'kam T'kam T'kam pran ty
T'kam T'kam T'kam pran ty
T'kam pran pran ty
T'kam pran ty

Leuname - Ende Te Dua

Tani po te shkruaj nje tekst vogelushja ime
Je shum larg nuk je ktu pran meje
Je princesh (hej) e endrrave te mia
Mbyll syte dhe imagjinoj sikur jemi bashke
Imagjinoj ato dita kur ti me puthje
Me perqafoje dhe me thoje qe larg meje nuk mundesh
Po shiko tani (oh) si e solli jeta
Larg une dhe ti , larg une dhe ti

Ende te dua zemra ime (Un pa ty sjetoj)
Un ty smundem te harroj (Shum te dashuroj)
Do te dua me jeten time
Un ty shum te dashuroj

Ngadale prej faqen time
zemren ma godet veq me hidhrime kujtime
ishte ti qe ne cdo rrug beje rrugdalje
dhe pse ti ike un prap te kerkoj falje
te lutem mfal jo mos me mbaj inat
te du per jet ai tjetri veq per krevat
ti vet e di se sa te dua kufi im kerkoj i ri kthim

Ende te dua zemra ime (Un pa ty sjetoj)
Un ty smundem te harroj (Shum te dashuroj)
Do te dua me jeten time
Un ty shum te dashuroj

Se harroj ti je princes
shpresoj se nje dit prap meje prap do te jesh
si dikur kur ishim une dhe ti
ne rruge te qytetit ku tjeret shohin dhe xhelozin

Dua te jem me ty
te ta shtrengoj doren
Kujtoj koh te vjeter
e dhe me prit si thiken
Je yll
yll im me i shndritshem
Ky dashuri
ky dashuri qe dashuroj

Ende te dua zemra ime (Un pa ty sjetoj)
Un ty smundem te harroj (Shum te dashuroj)
Do te dua me jeten time
Un ty shum te dashuroj

Rajmond Prenaj - Ende Te Dua

Ne nuk mund te mbesim
as miq te mire
nese nuk jemi bashke
Ti gjithemone i takon
dikuj tjeter
kur une te dua si i marr

Per fat te keq
prap te dua
edhe pse nuk e meriton
Per fat te keq
do ta pranoja
te jem me ty
edhe pse tjetrin don

Pajtohem qe ne jete
nuk shkon asgje me force
ndarjen askush se don
por ti ke zgjedh menyre
krejt te paftyre
te largohesh pa fjale

Per fat te keq
prap te dua
edhe pse nuk e meriton
Per fat te keq
do ta pranoja
te jem me ty
edhe pse tjetrin don

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Leka:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet