A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Lendita Selimi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  37
BIOGRAFIA: Lendita Selimi është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe popullore folklorike. Në Nëntor 2006, Lendita Selimi merr pjesë në Kënga Magjike 2006 me këngën "E Di Çfarë Zemre Ke". Në vitin 2012, Lindita Selimi, Vjollca Selimi & Shqipe Krivenjeva publikojnë albumin "Kalle Vllau Jonë Me Raketa" Më datë 6 Korrik 2014, Sefë Duraj & Lindita Selimi publikojnë videoklipin "Perfundimisht". Në vitin 2014, Flora Gashi, Ymer Bajramin & Lendita Selimi publikojnë albumin "Ah Dashni" Më datë 31 Korrik 2018, Shpend Latifi publikon...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare

Ah Dashni (2014)

Kalle Vllau Jonë Me Raketa (2012)


» Dërgo Një Këngë »


Artistë Të Ngjashëm:

Zyle Krasniqi

Hidajete Miftari (Hida)

Edita Gashi

Shpresa Gojani

Sala Bekteshi

Vlora Duraku

Lumturie Axhami

Sevi

Irma Gurakuqi

Mimoza Abedini


Tags: Lendita Selimi, Lindita Selimi

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019