Lendita Selimi
Lendita Selimi
Lendita Selimi
  • Emri i vërtetë:
  • Lendita Hajdini
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Lendita Selimi është këngëtare e njohur. Në Nëntor 2006, Lendita Selimi merr pjesë në Kënga Magjike 2006 me këngën "E Di Çfarë Zemre Ke".

Në vitin 2012, Lendita Selimi, Vjollca Selimi & Shqipe Krivenjeva publikojnë albumin "Kalle Vllau Jonë Me Raketa"

Më datë 6 Korrik 2014, Sefë Duraj & Lendita Selimi publikojnë videoklipin "Perfundimisht".

Në vitin 2014, Flora Gashi, Ymer Bajramin & Lendita Selimi publikojnë albumin "Ah Dashni"

Më datë 31 Korrik 2018, Shpend Latifi publikon videoklipin "Amanet", në bashkëpunim me Lendita Selimi. Muzika e këngës u punua nga vetë Shpend Latifi, teksti u shkrua nga vetë Shpend Latifi.

Më datë 30 Janar 2022, Shemi (Ilirët) publikon videoklipin "Zahir Pajaziti", në bashkëpunim me Lendita Selimin. Kënga është kompozuar nga Hysni Klinaku. Videoklipi u prodhua nga kompania MProduction.

Më datë 21 Maj 2022, Lendita Selimi & Isa Alitaj publikojnë videoklipin "Mos Lakmo". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Fadil Topalli, ndërsa orkestrimi u realizua nga Ardian Kastrati.

Më datë 18 Qershor 2022, Lendita Selimi & Turabi publikojnë videoklipin "Krejt I Dha Për Dashni". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Nurteel.

Më datë 31 Maj 2023, Lendita Selimi & Ismet Balaj publikojnë videoklipin "Ja Sivjet, Ja N'mot". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Ismet Balaj, ndërsa orkestrimi u realizua nga Besnik Zikolli. Videoklipi u prodhua nga kompania Dream Films.

Më datë 18 Qershor 2023, Lendita Selimi & Arbër Mavraj publikojnë videoklipin "Bojna Dasëm". Kënga u orkestrua nga Blerim Haziri. Videoklipi u prodhua nga Dream Films, ndërsa produksioni audio u realizua nga Blerim Haziri.

Më datë 12 Tetor 2023, Lendita Selimi & Rinor Llugaliu publikojnë videoklipin "Moj Dashni". Teksti i këngës u përgatit nga Flakron Voca, teksa për arranzhimin u kujdes Blerim Haziri. Videoklipi u prodhua nga Dream Films, ndërsa produksioni audio u realizua nga Blerim Haziri.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 5