Më mbaj mend (për 1 muaj)

Lindita Selimi

Lindita Selimi
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  196

Lindita Selimi është këngëtare e njohur. Në Nëntor 2006, Lindita Selimi merr pjesë në Kënga Magjike 2006 me këngën "E Di Çfarë Zemre Ke".

Në vitin 2012, Lindita Selimi, Vjollca Selimi & Shqipe Krivenjeva publikojnë albumin "Kalle Vllau Jonë Me Raketa"

Më datë 6 Korrik 2014, Sefë Duraj & Lindita Selimi publikojnë videoklipin "Perfundimisht".

Në vitin 2014, Flora Gashi, Ymer Bajramin & Lindita Selimi publikojnë albumin "Ah Dashni"

Më datë 31 Korrik 2018, Shpend Latifi publikon videoklipin "Amanet", në bashkëpunim me Lindita Selimi. Muzika e këngës u punua nga vetë Shpend Latifi, teksti u shkrua nga vetë Shpend Latifi.

Më datë 21 Maj 2022, Lendita Selimi & Isa Alitaj publikojnë videoklipin "Mos Lakmo". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Fadil Topalli, ndërsa orkestrimi u realizua nga Ardian Kastrati.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

2

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Shto profile

të tjera


Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 2