A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Leona Lewis

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  18
  • Emri i Vërtetë:
  • Leona Louise Lewis
  • Vendlindja:
  • Islington, London 
  • Mosha:
  • 34 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Leona Lewis është një këngëtare e huaj shumë e njohur. Leona Louise Lewis is a British singer, songwriter, and vocal producer. She was born and raised in the London Borough of Islington, where she attended the BRIT School for Performing Arts and Technology. Lewis achieved national recognition when she won the third series of The X Factor in 2006, winning a £1 million recording contract with Simon Cowell's record label, Syco Music. Her winners single, a cover of Kelly Clarkson's "A Moment Like This", ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Natalia Kills

Alexandra Stan

Carly Rae Jepsen

Anahi

Jordin Sparks

Miranda Lambert

Ciara

Kat Deluna

Jennifer Hudson

Malù


Tags: Leona Lewis

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019