Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Leonardo Kryeziu
  • Vendlindja:
  •  
  • Jeton dhe vepron në :
  • Austri 
  • Mosha:
  • 25 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 1 Dhjetor 1994
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♐ Shigjetari
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  15
Këndon kryesisht: pop

Leonardo Kryeziu është këngëtar. Ai vjen nga Kosova, por jeton në Austri dhe dëshira e tij do të ishte që një ditë të prezantonte Kosovën në Eurovision.

Më datë 4 Shtator 2017, Leonardo publikon videoklipin "Like I Do", të cilin Leonardo e sjell në anglisht, dhe me të cilin synon të depërtojë në tregun ndërkombëtar. Në këtë projekt ai ka punuar tetë muaj. Kjo është kënga e parë që ka prezantuar, edhe tri të tjera janë ende në punë. Inçizimi i këngëve u bë në korrik, teksti është shkruar nga vetë Leonardo, kurse muzika është bërë nga Florent Boshnjaku. Gjuha angleze është zgjedhur me qëllim për shkak se kënga u dedikua për tregun ndërkombëtar.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Faqja

Zyrtare

Kanali

Youtube

Shto profile

të tjera


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet