Liberian Selimi
Liberian Selimi
Liberian Selimi
  • Vendlindja:
  • Prishtine Kosovë
  • Mosha:
  • 35 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 18 Mars 1988
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♓ Peshqit
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: hip-hop
Liberian Selimi është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Liberian Selimi i njohur si LIBRI apo LiBeats eshte vellai i reperit te famshem Getoar Selimit dhe eshte marr me muzike qe ne moshen 5 vjeçare. Ish reperi, producenti dhe tashmë DJ i hip hopit, po vazhdon suksesshëm karrierën e tij. LiBeats ka realizuar disa prej hiteve të mëdha të viteve të fundit, ndërsa tash nën petkun e High Records vazhdon karrierën suksesshëm. Ai i është përkushtuar punës duke qëndruar jashtë jetës publike dhe ka mbajtur gjithmonë larg mediave jetën private.

Në Prill 2006, Libri merr pjesë në Top Fest 3 me këngën "Libri", në bashkëpunim me Viagra.

Në Qershor 2008, Libri merr pjesë në Polifest 2008 me këngën "Sonte Jom Me Ty".

Më datë 24 Mars 2009, Libri publikon videoklipin "Bima, Sillma, Dridhma". Me këtë këngë, Libri merr pjesë në Top Fest 6 në vitin 2009.

Në Qershor 2011, Libri merr pjesë në Top Fest 8 me këngën "Dance Flow", në bashkëpunim me Soulkid & Dhurata Dora.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0