Më mbaj mend (për 1 muaj)


Lil'B - Mesazh Per 1 Dekad

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mesazh Per 1 Dekad".
3. Video është e këngës "Mesazh Per 1 Dekad", por nuk këndohet nga Lil'B.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Lil'B - Mesazh Per 1 Dekad  (Feat. Big Wolf & Lordy)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

Featuring

Big Wolf

02/02/2009

2009-02-02T19:40:05+00:00Yeaah, BiG WoLF a.K.a PsyChoPaTh, LiL B, LoRDy, G.P.S Records, SouTh SiDe, Dirty SouTh

LiL B

E Yo LiL B, ushtri per inatgjin
cili o, bjere ka, ta shti n'dor tja thej brinjt
se psychopathi pe shoh mu ka nxeh
po lyp, mi pru ma kne, po lyp, mi kap mi rre
ey WoLF, n'gjeneratat e reja ki mem nimu
tja jap ka ni recept, per me dit kush i kan msu
vet me veti kom ni, tu than qeky qe e kall
se nenqimat si un, dallohen kur ecin me kral
boj senin qa shoh,qa jetoj, qa punoj
krahasoje me komercial, kurr nuk t'del nisoj
se din qa je tu knu, sa ki dallim pi temes
kompani me qasi mc, kom shti perfuni themres
prap se prap, ska me G.P.S
kom dashni, kom respekt, deri sa un vdes
dje ma pak sot ma shum, numri dostave po ritet
qishtu 2 mangupa, dhe si na gjithqka pritet

ReF: LoRDy (2x)

Cili cilin e kall, cili per cilin o bal
cili pi cilit dallon, puna krejt integral
cili cilat i kall, cili te cilat i gjon
cili fis i cili thot (BiG WoLF) G.P.S o bataljon

BiG WoLF

Mesazh per 1 dekad, projekt i ri n'teori
do sene pi neve special, qeto jan per MC
ku jan ata qe folin, qe se din kush o poeti
ku ku jan ata qe plasin, kur fol producenti
nuk jom legjend e gjall, jom qe ekzistoj rrall
raper ne tana sene, se kur foli du me kall
me mdal najnjo per ball, isha marr vesh me fjal
ma heret u kan qysh u kan, nuk kom mujt mu nal
une nuk maj inat, te ata qe skan inat
perveq dove qe lypin, e thojn ku je taksirat
me qesi sene po keshi, keshi se vet i kom bo
i bjen pishman ma von, gabimi gabim o
se shum jan munu, mu qu me luftu me mu
kan deshtu, i kom rrzu, jan afru falje me kerku
menen ta uli ty, kurr mos mu lavdu
qeto fjal merri, shtini ntru ti kom dediku (ku)
Psychpath, so leter, o veper
patjeter, arsyen tem, e sheh n'diten tjeter
mesazhi jem kallzon, se kerkush sun na prek
G.P.S 4 ever kings, deri sa ko me dek

ReF: LoRDy (2x)

Cili cilin e kall, cili per cilin o bal
cili pi cilit dallon, puna krejt integral
cili cilat i kall, cili te cilat i gjon
cili fis i cili thot (BiG WoLF) G.P.S o bataljon

LiL B

Stili 3nt, se vet kom le i 3nt
i 3nt qe ti lun ment, ti lun ment kur ka konkurent
ti je i ri bal, se muj met kall bal
ska kush um nal bal, dilum perball bal
mangup i vjeter, me zakone treja
te un dallon talenti, ska lidhje me sheja
qato qe ti e ki n'zemer, kallzoje
qaty ku sje i sakt, ma mir pranoje

BiG WoLF

Jeta mbon, ku dikun veten e gjon
zbulim shum i ron, sa je e sa mun mu kan
si ti jan te tan, qe veq lejn si qen
deri sa marr frym n'ket ven, tjert presin n'ren
me pa naj sen, mu bo si un
kapaciteti i gojes tane, qe se ki kerkun
shkruje n'dor, LiL B, LoRDy, PsyChoPaTh
G.P.S Records, mesazh per 1 dekad

ReF: LoRDy (4x)

Cili cilin e kall, cili per cilin o bal
cili pi cilit dallon, puna krejt integral
cili cilat i kall, cili te cilat i gjon
cili fis i cili thot (BiG WoLF) G.P.S o bataljon


Ky tekst u dërgua nga B.e.s
Më Shumë Këngë Nga Lil'b:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet