Lil-T
Lil-T

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


  • Emri i Vërtetë:
  • Halil Xhafa:
  • Vendlindja:
  • Mitrovicë Kosovë
  • Jeton dhe vepron në :
  • Zvicër Zvicër

Biografia

BIOGRAFIA: Lil-T është një këngëtar dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. LiL-t eshte nga Mitrovica dhe eshte nga rap-artistat e pare nga ky qytet. Kenget e para ai i ka realizuar diku ne vitin 2002/3 dhe ka qene frymezim per gjeneratat e reja te Hip Hopit ne Mitrovice. Ai ka qene pjestar i labelit Under Records bashk me Shpendos por ka pas shum bashpunime me rap-artistet e Mitrovices dhe me gjere. Në vitin 2008, Lil-T publikon albumin "Rap'typography"....

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje💿 Albume
Komente 0