Liliana Çavolli
Liliana Çavolli

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

(1943-2015)

  • Ndërroi jetë më:
  • 9-5-2015Biografia

BIOGRAFIA: Liliana Çavolli është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë. Liliana Çavolli ishte në skenë për më shumë se 5 dekada, me këngën e saj të lehtë qytetare. Lili, siç e njihnin miqtë kishte punuar edhe në redaksinë e muzikës në Radio Prishtinë, ndërsa pa luftës ajo ka qenë autore dhe moderatore e emisionin “Evergreen” në Radio Kosova. Lililana Çavolli ka lënë gjurmë të pashlyeshme në historinë e muzikës kosovare. 70 vjetorin e lindjes dhe pesë dekada karrierë në skenë ajo i kishte festuar në një megakonc...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje💿 Albume
Komente 1