Më mbaj mend (për 1 muaj)

Liliana Kondakçi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  72
  • Vendlindja:
  •  
  • Mosha:
  • 68 Vjeç
BIOGRAFIA: Liliana Kondakçi është një këngëtare shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë. Perpos festivaleve te Dhjetorit, te cilat do i rendisim me poshte, Liljana me shume sukses paraqitet ne te gjitha aktivitet tjera te organizuara ne shqiperi per afro 30 vite ku mund te permendim disa hite si: "Xhaketa E Kuqe", fituse e çmimit te pare ne Festivalin E Pare Te Ushtarit. Ajo ka kenduar edhe ne anketat muzikore kenge shume te sukseshme si: "Shtegtimi", "Zogu I Vogel", "Ndre Bese Dhe Trimeri". Edhe ne Festivalet E Interpretuesve, Lilia...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Facebook

Komente

4 🔥



    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

7

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Artistë Të Ngjashëm:

Orinda Huta

Elsa Lila

Anxhela Peristeri

Anita Take

Eranda Libohova

Alberie Hadergjonaj

Anjeza Shahini

Ledina Çelo

Irma Libohova

Mariza Ikonomi

Tags: Liliana Kondakçi, Liljana Kondakçi, Liljana Kondakci


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet