A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
  • 18-01-2013
    Këngëtarja e dashur e publikut shqiptar, Liljana Kondakçi është liruar nga burgu ditën e djeshme, duke shlyer kështu dënimin prej 2 vjet e 8 muaj burg në Itali, për akuzën e transportimit të lëndëve narkotike. Siti italian “La Gazzeta del sud”, e cila bën publik lajmin, e përshkruan Liljanën si Minën shqiptare, teksa shton se nga Durrësi në Vlorë e nga Tirana në Elbasan nuk ka familje që mos të ketë në shtëpi një disk me këngë të saj. Për shumë kohë në majat e suksesit në Shqipëri, Liljana si shumë artistë të tjerë zgjodhi të emigronte jashtë vendit, por pa u përpjekur për të çuar përpara karrierën e saj. Derisa në fund erdhi laj...

Pages:
1

» Add An Article »
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019