Më mbaj mend (për 1 muaj)

Limoz Dizdari

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.5 / Votuan:  23
 • Vendlindja:
 • Rusan Delvinë 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Shqipëri 
 • Mosha:
 • 78 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Ujori ♒
BIOGRAFIA: Limoz Dizdari është një autor këngësh shumë i njohur. Limoz Dizdari kompozitor shqiptar, i mirënjohur si për vepra simfonike ashtu edhe për përpunimin dhe kompozimin e këngëve të muzikës së lehtë mbështetur në traditën popullore shqiptare. Kompozitor i muzikës së shumë filmave. Ka qenë Kryetar i Lidhjes së Shkrimtarëve dhe Artistëve të Shqipërisë për dy mandate gjithashtu ka qenë edhe Deputet në Kuvendin Shqiptar (2001-2005). Aktualisht jeton në Ksamil (rrethi i Sarandës) ku ka themeluar Qendrën e A...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

Autorë Të Ngjashëm:

Osman Mula

Shpëtim Saraçi

Alfred Sula

Aleksandër Peci

Alban Furtuna

Agim Krajka

Pandi Laço

Olti Curri

Alfred Kaçinari

Palokë Kurti

Tags: Limoz Dizdari, Limos Dizdari


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet