Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Lind Islami

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  48
  • Vendlindja:
  • Peje 
  • Mosha:
  • 27 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Lind Islami është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Lind Islami është djali i këngëtarit Bedri Islami dhe i dashuruar me Venera Lumanin. Edicioni i parë i kompeticionit “Gjeniu i vogël”, e renditi atë në vendin e tretë dhe kjo ishte fillesa e rrugëtimit në muzikë të këngëtarit Lindi Islami. Pas këtij suksesi, prezantimet e tij kaluan edhe kufinjtë, kështu pati disa festivale si ai në Tutrakan-Bullgari në vitin 2005, ku u shpërblye me vendin e parë; gjithashtu një vit më pas, në Odessa të Ukrahinës...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

2 🔥🔥

I fejuari i

Venera Lumanit

Pjesëmarrës në

Voice Of Albania

Pjesëmarrës në

Gjeniu I Vogel

I biri i

Bedri Islamit

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Egzon Pireci

Yll Limani

Petrit Geci

Gëzim Gashi

Gzim Ukiqi

Qendrim Pllana

Enur Pakashtica

Red Bloody

Vali Kuqi

Albatrit Muqiqi


Tags: Lind Islami, Lind Islami, Lindi, Venera Lumani

Lind Islami në Kartolina:

Të Gjitha Kartolinat

Krijo Një Kartolinë


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet