A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Linda Morina

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  290
  • Emri i Vërtetë:
  • Fexhrije Igrishta
  • Vendlindja:
  • Dumnicë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 41 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Linda Morina është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore rapsodike. Atë e njohin të gjithë si Linda Morina. Madje edhe letërnjoftimin e ka me atë emër pasi e ka ndërruar. Por askush nga ju, nuk e di se emri i vërtetë i Lindës është Fexhrije Igrishta dhe vjen nga fshati Dumnicë e Podujevës. Ajo ka vendosur ta ndërrojë emrin për shkak se nuk i ka pëlqyer ai i vjetri. Linda ka ndërruar emrin e saj edhe në dokumente. Nuk janë të rrallë këngëtarët e muzikës popullore që ju bëjnë këngë ushtarëve të UÇK-së, sidomos dësh...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

2 🔥🔥

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare


» Dërgo Një Këngë »

Shqiperi Etnike


Artistë Të Ngjashëm:

Jehona Sopi

Adelina Thaçi

Mimoza Mustafa

Besa Morina

Aurora Susuri

Eliza Hoxha

Shqiponja Muhaxheri

Lora Braha

Fitore Gjonbalaj

Diellza Kolgeci


Tags: Linda Morina, Linda Morina-Gashi, Fexhrije Igrishta

Linda Morina në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019