Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1
 • Vendlindja:
 • Orosh 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Greqi 
 • Mosha:
 • 46 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: Lindita Prenga është një shkrimtare. Ajo ka lindur ne Orosh te Mirdites dhe në vendlindje ka mbaruar shkollën tetvjeçare dhe atë të mesme. Studimet e larta i ka kryer ne universitetin “Luigj Gurakuqi” në Shkodër dega Bio–Kimi. Është e apasionuar pas letërsisë, dhe shkruan që në bangat e shkollës. Jeton dhe punon ne kryeqytetin grek Athine....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »Artistë Të Ngjashëm:

Ganimete Jashari

Valentina Llapri

Eva Kacanja

Ilire Zajmi

Vjollca Pasku

Valentina Plaku

E Magjistruara

Loranda Fejzullai

Drilona Tahiri

Kristjana


Tags: Lindita Prenga, Lindita Xhexhi

Krijo Një Kartolinë