Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Lindita Theodhori

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  256
  • Vendlindja:
  •  
BIOGRAFIA: Lindita Theodhori është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë. Lindita Theodhori është këngëtare shqiptare “Artiste e Merituar”. Në Dhjetor 1972, Lindita Theodhori merr pjesë në Festivali i 11-të në RTSH me këngën "Udhet Jane Te Bukura". Në Dhjetor 1972, Lindita Theodhori (Sota) merr pjesë në Festivali i 11-të në RTSH me këngën "Kafe Flora Plot Me Burra". Në Dhjetor 1973, Lindita Sota merr pjesë në Festivali i 12-të në RTSH me këngën "Hekurudha Kenga Jone". Në Dhjetor 1973, Lindita Sota merr pjes...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

1 🔥🔥

Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Violeta Simoni

Myfarete Laze

Ema Qazimi

Morena Reka

Bruna Sota Hoxha

Pavlina Nikaj

Alida Hisku

Jolanda Dhamo

Nertila Koka

Justina Aliaj

Tags: Lindita Theodhori, Lindita Sota, Lindita Theodhori Sota


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet