Më mbaj mend (për 1 muaj)

Lindite Ramushi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10
 • Vendlindja:
 • Gjilan 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Shqipëri 
 • Mosha:
 • 35 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: Lindite Ramushi është një shkrimtare e njohur. Linditë Ramushi Dushku u lind më 18.12.1984 në Gjilan. Shkollën e mesme e kreu në Gjilan, në shkollën e mesme të mjekësisë “Dr. Asllan Elezi”, profili pediatri. Studimet universitare i filloi në vitin 2004 në Universitetin Shtetëror të Tetovës, në Fakultetin Filozofik, dega Psikologji. Në vitin 2006 u transferua në Universitetin e Prishtinës, ku edhe vazhdoi studimet. Përmbledhjen e parë me poezi e nxori në qershor të vitit 2004, me titull “Mo...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Facebook

Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »

Autorë Të Ngjashëm:

Ermira Jusufi

Mimoza Rexhvelaj

Manjola Brahaj

Majlinda Nana

Xheva Salihaj

Flora Peçi

Aferdita Beçiri

Sabrie Selimaj

Lediana Kapaj

Arsejda Gjyli

Tags: Lindite Ramushi, Lindita Dushku


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet