A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Lindon Berisha

Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  103
  • Residence:
  • Maqedoni 
  • Age:
  • 29
  • Zodiac sign:
  • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Lindon Berisha is a popular singer and songwriter of Pop music. Lindon po vazhdon të ngritet fuqishëm në skenën muzikore shqiptare dhe artisti i ri ka treguar se tashmë ka fituar zemrat e publikut shqiptar dhe suksesin e ka të garantuar. Këngëtari që është pjesë e “Brick Records”, shquhet edhe si tekstshkrues dhe si bashkepuntor ne hite me Darko Dimitrov. Në Maj 2009, Lindon Berisha merr pjesë në Top Fest 6 me këngën "Bye Bye". Më datë 5 Mars 2015, Shpend Latifi & Lindon Berisha publikojnë videoklipin "...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

SnapChat

Account

Facebook

Profile

Instagram

Account

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Bruno Pollogati

Bruno

Kelly

Ergys Shahu

Kristo Thano

Klejvis Saliaj

Berkan

Gerard Merdani

Petrit Geci

Red Bloody


Tags: Lindon Berisha

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019