Më mbaj mend (për 1 muaj)

Lindon Berisha
  • Jeton dhe vepron në :
  • Maqedoni 
  • Mosha:
  • 30 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 7 Qershor 1990
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♊ Binjaket
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  108
Këndon kryesisht: pop

Lindon Berisha është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Lindon po vazhdon të ngritet fuqishëm në skenën muzikore shqiptare dhe artisti i ri ka treguar se tashmë ka fituar zemrat e publikut shqiptar dhe suksesin e ka të garantuar. Këngëtari që është pjesë e “Brick Records”, shquhet edhe si tekstshkrues dhe si bashkepuntor ne hite me Darko Dimitrov.

Në Maj 2009, Lindon Berisha merr pjesë në Top Fest 6 me këngën "Bye Bye".

Më datë 5 Mars 2015, Shpend Latifi & Lindon Berisha publikojnë videoklipin "Pare". Me këtë këngë, Shpend Latifi & Lindon Berisha marrin pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 14 në vitin 2015.

Më datë 13 Qershor 2015, Adrian Gaxha publikojnë videoklipin "Kalle", në bashkëpunim me Lindon. Teksti u shkrua nga BimBimma. Videoklipi u prodhua nga Entermedia. Me këtë këngë, Adrian Gaxha marrin pjesë në Zhurma Show 2015 në vitin 2015.

Më datë 14 Qershor 2015, Florian Beqiri & Lindon Berisha publikojnë videoklipin "Syn".

Më datë 27 Dhjetor 2015, Adrian Gaxha publikojnë videoklipin "Asnihere", në bashkëpunim me Lindon. Me këtë këngë, Adrian Gaxha marrin pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 15 në vitin 2016.

Në Shtator 2016, Lindon Berisha merr pjesë në Zhurma Show 2016 me këngën "Dale".

Më datë 5 Qershor 2016, Adrian Gaxha publikon videoklipin "Money", në bashkëpunim me Lindon. Videoklipi u prodhua nga Entermedia.

Më datë 16 Maj 2017, Elinel publikon videoklipin "T’kom Dasht", në bashkëpunim me Lindon. Muzika e këngës u punua nga Cricket, BledBeats & Lindon Berisha, ndërsa teksti u shkrua nga Elinel. Produksioni audio u realizua nga Cricket.

Më datë 20 Gusht 2017, Lindon Berisha publikon videoklipin "Lolo".

Më datë 12 Nëntor 2017, Lindon Berisha publikon videoklipin "Merri Krejt". Muzika e këngës u punua nga Darko Dimitrov, teksti u shkrua nga vetë Lindon Berisha, ndërsa për orkestrimin u kujdes Darko Dimitrov.

Më datë 8 Shkurt 2018, DJ PM & Dj Dagz publikojnë videoklipin "Hallall E Ke", në bashkëpunim me Lindon Berisha.

Më datë 14 Prill 2018, 2Ton publikon videoklipin "1 Xhiro", në bashkëpunim me Lindon Berisha. Muzika e këngës u punua nga Cruel P, 2Ton, teksti u shkrua nga 2Ton, Lindon Berisha. Videoklipi u prodhua nga MAX Production.

Më datë 11 Prill 2019, Kanita publikon videoklipin "Stranger", në bashkëpunim me Lindon. Theksojmë se për muzikën është përkujdesur Boban Apostolov ndërkaq tekstin e shkroi Lindoni. Kënga është shoqëruar me një video të veçantë që e ka realizuar Valon Aziri.

Më datë 4 Korrik 2019, Eni Koçi publikon videoklipin "Bella", në bashkëpunim me Lindon. Producent i këngës është Genc Prelvukaj, gjersa për tekstin janë kujdesur vet Eni dhe Lindoni, duke shkruar secili pjesën e tij. Klipi i këngës është mjaft interesant, dhe në të Eni vjen me disa skena mjaft atraktive. Ana vizuale e projektit i është besuar produksionit BlackFish Entertainment.

Më datë 14 Gusht 2019, Luiza & Lindon publikojnë videoklipin "Sikur Yje". Muzika e këngës u punua nga Cricket, ndërsa teksti u shkrua nga Lindon Berisha. Videoklipi u prodhua nga Imagine Films, ndërsa produksioni audio u realizua nga Cricket.

Më datë 10 Shkurt 2020, Lindon publikon videoklipin "Flm Klm". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Lindon Berisha. Videoklipi u prodhua nga kompania Imagine Films.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  ismeti19  

Komente

1

I biri i

Agron Berishës

I biri i

Naxhije Berishës

Vëllai i

Erzana Berishës

Profili

Snapchat

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

të tjera


Më shumë artikuj nga Lindon Berisha »


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet