A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Lindy - Ale


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

10/12/2017

2017-12-10T19:03:21

Teksti:

Lindy


Ref. x2:
Zemra jem veq ty o kat n'dje
ale ale ale
Zemra veq per ty mu o kam m'rre
ale ale ale

Qka po ndodh me neve sjom ka e di,
largsija e jote zemren po ma ngri.
tu mendu per ty veq ma shum po pi,
nata esht e ftoft kur afer sje ti.
kaloj n'je koh qe na sjemi pa,
vjet po hecin e zemra t'don hala.
faj esht i t'dyve qe na jena n'da,
po qka me ba tash na sjena ma.
a pot kojtohet koha sa kena kalu,
a po ato net qe i ke dediku per mu.
a pot kujtohen vitet qka kem ba bashk,
apo zemer ti i ke harru krejt tash.

Ref. x2:
Zemra jem veq ty o kat n'dje
ale ale ale
Zemra veq per ty mu o kam m'rre
ale ale ale

N'rrug i vetmun e kaloj kohen,
rri tu mendu pse ndjenjat tona u fohen.
zemer ku gabum pse u largum,
kur na u takum a e din qka premtum.
tash ti i harrove ato premtime,
ato fjal qe i the mbeten mendime.
tan ato vite bashk qe i kalum,
na qka ndertum vet e shkatrrum.
ti u largove per tjetrin shkove,
e me ate qka perjetove.
ti mu m'harrove veten e lendove,
zemer ti veten e shkatrrove.


Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019