Më mbaj mend (për 1 muaj)

Liri Rasha

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  210
 • Vendlindja:
 • Zalldardhë (Dibër) 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Shqipëri 
 • Mosha:
 • 64 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Ujori ♒
BIOGRAFIA: Liri Rasha është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqiperisë së veriut dhe popullore folklorike. Liri Rasha - Jushi është një këngëtare e mirënjohur, e lindur në një familje me tradita dhe talent muzikor. Shkollën fillore e ka kryer në fshatin e saj, Lashkizë, ndërsa të mesmen në Peshkopi. Ka mbaruar specializimin për kanto dhe shkollën pedagogjike. Talentin i saj është zbuluar krejt rastësisht, kur ishte vetëm 13 vjeç, të cilën e hetoi mësuesi i saj i matematikës një ditë teksa ajo këndonte në shtëpinë e saj. Për herë të parë ngjitet në ske...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

6 🔥Këngë Popullore Dibrane

★★★★★

Nusja Me Te Bardha

★★★★★


  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Myfarete Laze

Mukades Çanga

Ema Qazimi

Violeta Zefi

Alida Hisku

Dava Gjergji

Fatmira Breçani

Mimoza Mustafa

Gerta Heta

Monika Salihu

Tags: Liri Rasha, Lirie Rasha, Lirije Rasha


Komente mbi këtë artist


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet