Më mbaj mend (për 1 muaj)

Liri Rasha - Kur Përcolla Ylberin Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  14

O Ylberi i dades o
A thu m'ke harru
Vitet e gurbetit Ylber
Qofshin te mallku

Kur e percolla Ylberin
Ktheva hyna n'ode
Kur ja pash manxerrin vjerro
Ja lava me lot

Mos e laj me lot oj zano
Mos e laj me lot
Se shkon viti par oj zano
Por si dita sot x2

Shkuen vite shkuen vite
Zemra mu dogj flak
S'na lan halle s'na lan derte
Me jetue bashk

Vitet e gurbetit Ylber
Qofshin te mallku
Ndau nan e bir o Ylber
Ndau burr e gru x2

Morra harxhe dola n'bahçe
Çorapin me ç'thurr
Prej merzis o mbi çorape
Plasa tuj lotu

O Ylberi i dades o
A thu m'ke harru
Vitet e gurbetit Ylber
Qofshin te mallku x2


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiberLiri Rasha
Publikimi: 12/02/2011


Liri Rasha - Kur Përcolla Ylberin
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kur Përcolla Ylberin".
3. Video është e këngës "Kur Përcolla Ylberin", por nuk këndohet nga Liri Rasha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Liri Rasha:


Komente 0