Liridon Hoti (Liri)

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3
  • Emri i Vërtetë:
  • Liridon Hoti
  • Vendlindja:
  • Rogovë (Gjakovë) 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Zvicër 
  • Mosha:
  • 33 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Liridon Hoti (Liri) është një këngëtar i njohur. Liridon Hoti i lindur në Rogovë komuna e Gjakovës, që nga mosha 7 vjeqe ka qenë i dalluar në korin e muzikës në Gjakovë në shkollën fillore "Mustafa Bakija" në Gjakovë dhe poashtu nëpër koncerte ku ka marrë pjesë dhe ka qenë shumë i dashuar me këngën popullore ku mbi të gjitha është përzgjedhur si ndër më të mirët dhe për momentin ka 5 vite që jeton në Genève të Zvicrës. Më datë 15 Tetor 2013, Liridon Hoti (Liri) publikon videoklipin "Me Ke Vr...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare




Artistë Të Ngjashëm:

Samson Gjoni

Liridon Sefa

Noli Pajaziti

Fikret Bislimi

Dr.Nushi

Trim Jakupi

Ergin Brahimi

Acidi

Hysni Zeqiri

Papushi


Tags: Liridon Hoti, Liri

Krijo Një Kartolinë