Liridona Qarri
Liridona Qarri

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

  • Vendlindja:
  • Suharekë
  • Jeton në
  • KosovëBiografia

BIOGRAFIA: Liridona Qarri është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe popullore dasmash. Liridona Qarri nje kengetare e re ne moshe por jo edhe ne kenge. Kengetarja ne fjale eshte me prejardhje nga qyteza e Suharekes, por qe tash e shume vite jeton ne Prishtine duke mbaruar nje ser studimesh perveq muzikes qe e ka si profesion paresor te jetes se saj. Nder tjerash ajo ka realizuar shume kenge ne zhanrin popullor. Liridona Qarri ushtron profesionin si solo kengetare qysh ne moshen e femijerise. Më datë 18 Dhjetor 2016, Liridona Qar...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje💿 Albume
Komente 0