Më mbaj mend (për 1 muaj)

Liridona Qarri - Gurbetqari Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Mireseerdhet gurbetqare
Na u mbush qyteti
Sa shum malli na ka marr
Sot bahet shyhreti

Diskoteka kallet kallet
Kur per ju kendojna
Ti harrojna tana hallet
Bashke me ju festojna

REF. 2x:
Prej dimrit deri ne vere
Tete muje pa shkel ne dere
Sot le te kallet krejt qarshia
Gurbetqari vjen te shpija

Ne gurbet ska lezet
Veq pune e idare
Ne Kosove ka shyhret
Edhe pse ska pare

Diskoteka kallet kallet
Kur per ju kendojna
Ti harrojna tana hallet
Bashke me ju festojna

REF. 2x:
Prej dimrit deri ne vere
Tete muje pa shkel ne dere
Sot le te kallet krejt qarshia
Gurbetqari vjen te shpija


Ky tekst u dërgua nga Gona


Nuk kemi video për këtë këngë.
Liridona Qarri - Gurbetqari
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Gurbetqari".
3. Video është e këngës "Gurbetqari", por nuk këndohet nga Liridona Qarri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Liridona Qarri:


Komente 0