Luan Hajra
Luan Hajra

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

(1949-2022)

  • Ndërroi jetë më:
  • 27-02-2022



Biografia

BIOGRAFIA: Luan Hajra është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore qytetare. Është ndarë nga jeta në moshën 73 vjeçare këngëtari i mirënjohur kosovar Luan Hajra, i cili pas vetes ka lënë një krijimtari të bukur e të bujshme muzikore. Luan Hajra ishte ylli i muzikës popullore, zëri që u dëgjua me ëndje të rrallë nga publiku shqiptar dhe ai ish Jugosllavisë. Hajra, kishte nisur të këndonte që në fëmijëri, kishte këngë e albume muzikore, por hiti i tij i madh mbetet kënga “Rroka Mandolinën”. Janë shumë hite të tij, të cil...

>> Lexo gjithë biografinë >>




Lidhje



💿 Albume




Komente 0