Luan Rama
Luan Rama

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

  • Vendlindja:
  • Tiranë
  • Jeton në
  • Francë
  • Mosha:
  • 71 VjeçBiografia

BIOGRAFIA: Luan Rama është një poet i njohur. Ai është studiues, kineast, redaktues dhe shkrimtar. Ai u diplomua në gazetari në Fakultetin e Shkencave Politike dhe Juridike, Universiteti i Tiranës, dhe më pas u specializua në filmim dhe komunikim në Francë, në Universitetin e Paris VII Denis Diderot. Karriera e tij përfshin më shumë se katërmbëdhjetë vjet si skenarist i filmave artistikë, dokumentarë dhe karikaturat fituese të çmimeve për studiot e kinemasë shqiptare. Nga 1996 deri në 1997, ...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 1