Më mbaj mend (për 1 muaj)


Nuk kemi video për këtë këngë.

Luan Zhegu - Shokut Tim
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Shokut Tim".
3. Video është e këngës "Shokut Tim", por nuk këndohet nga Luan Zhegu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Luan Zhegu - Shokut Tim Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente

Asnjë Koment

10/05/2010

2010-05-10T11:23:43+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Shokut Tim" kënduar nga Luan Zhegu.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 2 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
2

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

New Stars - Shokut Tim

E mora lapsin me shkruse zemra pom dhem
Un spo muj met harrujo o shoki jem
Shpesh um kujtohen ditbashk qe i kem kalu
Buzqeshjen tande tbukurspo muj me harru
Rruges tu shetite tu menu u nper ty
Kur mbrapa po kthehemme shfaqesh ti
Pse keshtu ish kjo jet qe spo muj me duru
Jo o Vlorianna kurrskem met harru
E zemra jem vdekjen tende tash se pranon
Pse ti sje me nevee qekjo pom lendon
Familja jote te kujton gjithmon me lot ne sy
E pse ti sje me negjithmon medojm per ty
Pse o shoki jem ti shkove krejt pa prit
Tash pom dhem zemrae spo shoh ma drit
Syt me lotojn kur i shkruj une kto vargje
Vlorijan shoku yn u prefsh ne paqe

Ref..
Pse ish keshtu u largove
Pse nga kjo jet ti u largove
Pse familjen dhe shoqerin e lendove
Pse te gjith ti i lendove

Po kendoj une per ty
Kete kenge ty ta kushtoj
Ftyren tende une jokurr smund ta harroj
Ike nga kjo jet e te gjith i lendove
Pa na thene lamtumire ti u largove
Na ka marr malli niher met pa me sy
Po spo muj kurrgjo me bo e spo muj pa ty
Se te desha si vlla e ende te dua
Je ne zemren tem e ende jeton ne mua
Pran shpis tande un kur kaloj
Me shfaqesh ti e gjithmon te kujtoj
Tash po rri po menoj une veq per ty
E zemra pom dhem pse spo t´shohin kta sy
Tash ti jeton ne parajs e atje po pushon
Ajo nan po qan e gjithmon per ty menon
Me kto fjalt e fundit ket kenge po perfundoj
Pot them lamtumir shoku jem kurr s´tarroj

Ref..
Pse ish keshtu u largove
Pse nga kjo jet ti u largove
Pse familjen dhe shoqerin e lendove
Pse te gjith ti i lendove

Kenny - Shokut Tim

E mora lapsin me shkru,se zemra pom dhem
Un spo muj met harru,jo o shoki jem
Shpesh um kujtohen dit,bashk qe i kem kalu
Buzqeshjen tande tbukur,spo muj me harru
Rruges tu shetit,e tu menu u nper ty
Kur mbrapa po kthehem,me shfaqesh ti
Pse keshtu ish kjo jet, qe spo muj me duru
Jo o Vlorian,na kurrskem met harru
E zemra jem vdekjen tende ,tash se pranon
Pse ti sje me neve,e qekjo pom lendon
Familja jote te kujton ,gjithmon me lot ne sy
E pse ti sje me ne,gjithmon medojm per ty
Pse o shoki jem ti shkove krejt pa prit
Tash pom dhem zemra,e spo shoh ma drit
Syt me lotojn kur i shkruj une kto vargje
Vlorijan shoku yn u prefsh ne paqe

Ref..
Pse ish keshtu u largove
Pse nga kjo jet ti u largove
Pse familjen dhe shoqerin e lendove
Pse te gjith ti i lendove

Po kendoj une per ty
Kete kenge ty ta kushtoj
Ftyren tende une jo,kurr smund ta harroj
Ike nga kjo jet e te gjith i lendove
Pa na thene lamtumire ti u largove
Na ka marr malli niher met pa me sy
Po spo muj kurrgjo me bo e spo muj pa ty
Se te desha si vlla e ende te dua
Je ne zemren tem e ende jeton ne mua
Pran shpis tande un kur kaloj
Me shfaqesh ti e gjithmon te kujtoj
Tash po rri po menoj une veq per ty
E zemra pom dhem pse spo t'shohin kta sy
Tash ti jeton ne parajs e atje po pushon
Ajo nan po qan e gjithmon per ty menon
Me kto fjalt e fundit ket kenge po perfundoj
Pot them lamtumir shoku jem kurr s'tarroj

Ref..
Pse ish keshtu u largove
Pse nga kjo jet ti u largove
Pse familjen dhe shoqerin e lendove
Pse te gjith ti i lendove

Monny - Shokut Tim

E mora lapsin me shkru
se zemra pom dhem
po spo muj me të haru
jo o shuku jem
qysh um kujtohen
dit bashk qi i kem kalu
buzëqeshjen tënde dbukës
nuk po muj me haru
rrugës tu shetit e tu menu për ty
po prap apo pse më shfaqesh ti
pse ësht kështu kjo jetë
që spo muj me duru
jo o Florian
na kur skem met haru
e zemra jeme vdekjen
tash se pranon
pse ti sje me ne
veq qikjo pom lëndon
familja jote të kujtonë
gjithmon me lot në sy
e pse ti sje me ne
gjithmonë mendoj për ty
pse o shoki jem
ti shkove krejt papritur
tash pom dhem zemra
spo sho mo drit
syt më lotojn
kur i shkruj un kto vargje
Florion shoku yn
u prefsh në paqe

Pse ish kështu
u largove
pse nga kjo jet ti u largove
pse familjen dhe shoqrin
e lëndove
pse të gjith ti i lëndove

Po këndoj un për ty
kët këng ty ta kushtoj
ftyrën tënde un jo
kur smund ta haroj
ike nga kjo jet
e të gjith i lëndove
pa na thënë lamtumir
ti u largove
na ka mar malli
ni her met pa me sy
po spo muj kurgjo me bo
e spo muj pa ty
e të desha si vlla
e ende të dua
je në zemrën tem
eti jeton me mua
pran shpis tënde un
kur kaloj më shfaqesh ti
gjithmoj të kujtoj
tash po ri po menoj
un veq për ty
zemra pom dhem
se spot shohin kta sy
tash ti jeton nparajs
e atje po pushon
ajo nën poqan
e gjithmon për ty menon
me kto fjal të fundit
kët këng pe përfundoj
po them lamtumir
shoku jem kur stë haroj

Pse ish kështu
u largove
pse nga kjo jet ti u largove
pse familjen dhe shoqrin
e lëndove
pse të gjith ti i lëndove

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Luan Zhegu:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë