A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

We continuously search for missing music videos and we haven't found a music video for this song yet.

Search

Luan Zhegu - Vajze Moj, Lule Moj


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

05/07/2012

2012-07-05T02:28:45

Music:

Luan ZheguIt's a long time that we try finding the lyrics to "Vajze Moj, Lule Moj" sung by Luan Zhegu.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Liliana Kondakçi - Vajze Moj, Lule Moj

Pikoi vesa e mengjesit,
Hapi dielli syrin e zjarrte
Neper fushe c’ta ndieva hapin,
Shoqe moj!

Bej te them nje fjale te embel,
Po ti iken behesh ere,
Rend e qesh por si nje flutur
Neper fushen tone te gjere.

Ref.
Do te vij si fllad i majit,
Do te gjej, moj lule fushe
Faqet c’t’u bene flake te
kuqe,
kur te thashe do te marr nuse.

Ne mes shoqesh ty te gjeta,
Gruri i arte dallgezonte,
Neper fushe c’ta ndjeva zene,
Shoqe moj!

Tonin Tershana - Vajze Moj, Lule Moj

Pikoi vesa e mengjesit,
Hapi dielli syrin e zjarrte
Neper fushe c’ta ndieva hapin,
Shoqe moj!

Bej te them nje fjale te embel,
Po ti iken behesh ere,
Rend e qesh por si nje flutur
Neper fushen tone te gjere.

Ref .
Do te vij si fllad i majit,
Do te gjej , moj lule fushe
Faqet c’t’u bene flake te
kuqe,
kur te thashe do te marr nuse.

Ne mes shoqesh ty te gjeta,
Gruri i arte dallgezonte,
Neper fushe c’ta ndjeva zene,
Shoqe moj!
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019