Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Audio

Lucie Miloti - Freski Pranverore  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2004

2004-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"Lauresha E Shkodrës"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Freski Pranverore" kënduar nga Lucie Miloti.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Lucie Miloti i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Këngë Shkodrane. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

I: Freski pranveret
Ka nisë me fry-e. :I
Lulet plot er-e
Janë tuj shpërthy-e.
Vjollcat në fusha
N’saksi zymylat
I: Ku k’ndojn bylbylat
N’djep t’dashunisë. :I
N’fusha kopshtije
Shifet pranvera.
Plot gjeth e hije
E lule t’reja.
Natyra knaqet
Dhe lulet qeshin.
Kur n’ shoqe ndeshin
N’shej t’dashunisë.
Çel vjollc’ n’kaçuba
Me t’bukrat ngjyra.
Lulet tub-tuba
Të qeshet f’tyra.
Pse ngjall pranvera
Nji hop blerimi.
Dhe në mu’ gëzimin
Sot e ka l’shu’.Më Shumë Këngë Nga Luçie Miloti:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet