A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Lucie Miloti - Ne Shkoder Ka Ra Nje Drite


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/12/2004

2004-12-01T00:00:00

Song from the album:

"Lauresha E Shkodrës"


Në Shkodër ka ra nji drite Në Shkodër ka ra nji drite
ka lshu rreze an' o për an amon
Perenija t'ka godite
kusur moj s'të ka lanë
O lujma lujma shtatin'e
ta fala sahatin'e
o lujma lujma shpinen'e
vera tu boft dimen'e
Kam e dorë bel e shpin'e
gushën farfuri amon amon'e
zani jyt si gardalin'e
dhamët moj si inxhi
O lujma lujma shtatin'e
ta fala sahatin'e
o lujma lujma doren'e ta puthsha moj gojën'e
Ka lind dilli ka lind hana
flokt e art si vesa n'bar amone
bishtalecat nër gjylpana
të jan rrit moj n'ishtihar
O mos ma mbani ishën'e
se ma derdhi shishen'e
o mos ma mbani locën'e
se ma tremni gocen'e


Lyrics submited by Gjakovari
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019