Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ludmilla Baballeku - Ne Emer Te Jetes

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ne Emer Te Jetes".
3. Video është e këngës "Ne Emer Te Jetes", por nuk këndohet nga Ludmilla Baballeku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Ludmilla Baballeku - Ne Emer Te Jetes  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Pjesëmarrëse në

Festivali i 27-të në RTSH

Komente

Asnjë Koment

01/12/1988

1988-11-30T23:00:00+00:00Dimrin e ngrire se do
kjo bote as neper ter gjithesine
zgjohu si kure sot kam ftoht
diku u pergjak ler lirine
Nrihen mes mijra zemra nje ze
prangat kjo bote nuk i do
digjet si yll njeriu per kete
zemres i thote flakero

I duam femijet zoqte tane
i duam se endrat tona kane
ndaj jeten nga yjet
jo mos e trazo
Per fjalen e zjarrit ne c'do vater
per ajrin dhe bukun e perbashket
o bote ne emer te jetes lufto


Ky tekst u dërgua nga Alma Bezhani
Më Shumë Këngë Nga Ludmilla Baballeku:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet