A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Luiz Ejlli

Choose star rating

Rating:  3.4 / Votes cast:  17
  • Origin:
  • Shkodër 
  • Age:
  • 33
  • Zodiac sign:
  • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: Luiz Ejlli is a popular singer of Pop music. Luiz Ejlli në mes te vitit 1991 dhe 2002 ai mori pjesë në "Prenk Jakova" shkollën e mesme në Shkodër. Në vitin 1995, ai fitoi çmimin më të mirë në "Festivalin E Zerave Te Fëmijëve Kombëtar" në Shkodër. Në vitin 1998, ai mori pjesë si solist në "Chorus repertoarit Gold", në Shkodër. Në vitin 1999, ai ishte një solist (Tenori) në kor "Prenk Jakova" në Shkodër polifonik. Luiz erdhi në famë në Shqipëri, kur ai mori pjesë dhe fitoi versionin shqiptar ...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Eurovision

(Contestant)

Ethet E Së Premtes

(Winner)

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Kelly

Vlashent Sata

Erik Lloshi

Klejvis Saliaj

Erjon Korini

Shpat Deda

Berkan

Metiz

Neki Emra

Lintor Osmenaj


Tags: Luiz Ejlli, Luis Ejlli, Shkodra, Ethet

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2018