Më mbaj mend (për 1 muaj)

Lule Bajra

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  50
  • Vendlindja:
  • Istog 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Zvicër 
BIOGRAFIA: Lule Bajra është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe popullore dasmash. Filloi me këngën folklorike duke pasuar me atë popullore dhe zbavitëse. “Kam filluar me këngë folklorike, pastaj kam vazhduar me këngë popullore dhe zbavitëse. Jam shumë e kënaqur që adhuruesit e mi po e mirëpresin këngën time” ka thënë ajo. Kënga e cila ia hapi dyert e suksesit është “Tefik Çanga” e cila këngë u shpërblye para disa vitesh në festivalin “Kosovarja Këndon”. Më datë 7 Gusht 2012, Lule Bajra publikon videoklipin "Kisha Dashte"...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Facebook

Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Besiana Veselaj

Kumrije Biba

Lumturije Berisha

Qershore Tafallari

Adelina Pireva

Shqiponja Muhaxheri

Ylmize Tafallari

Dafina Kastrati (Gjakove)

Dafina Morina

Liridona Qarri

Tags: Lule Bajra


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet