Më mbaj mend (për 1 muaj)

Lule Bajra
  • Vendlindja:
  • Istog 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Zvicër 
  • Ditëlindja:
  • 19 Korrik
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♋ Gaforrja
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  54

Lule Bajra është këngëtare e njohur. Filloi me këngën folklorike duke pasuar me atë popullore dhe zbavitëse. “Kam filluar me këngë folklorike, pastaj kam vazhduar me këngë popullore dhe zbavitëse. Jam shumë e kënaqur që adhuruesit e mi po e mirëpresin këngën time” ka thënë ajo.

Kënga e cila ia hapi dyert e suksesit është “Tefik Çanga” e cila këngë u shpërblye para disa vitesh në festivalin “Kosovarja Këndon”.

Më datë 7 Gusht 2012, Lule Bajra publikon videoklipin "Kisha Dashte". Muzika e këngës u punua nga Ilir Berani, teksti u shkrua nga Ilir Berani, ndërsa për orkestrimin u kujdes Ardian Kastrati. Videoklipi u prodhua nga EMF Creative.

Më datë 30 Maj 2014, Lule Bajra publikon videoklipin "Krejt Gati". Muzika e këngës u punua nga Ilir Berani, teksti u shkrua nga Ilir Berani, ndërsa për orkestrimin u kujdes Ardian Kastrati. Videoklipi u prodhua nga EMF Creative.

Më datë 17 Shtator 2015, Lule Bajra publikon videoklipin "Mos Lendo". Muzika e këngës u punua nga Ilir Berani, teksti u shkrua nga Ilir Berani, ndërsa për orkestrimin u kujdes Ardian Kastrati. Videoklipi u prodhua nga EMF Creative.

Lule Bajra ka njoftuar se do publikojë së shpejti videoklipin "Haramxhiu". Videoklipi u prodhua nga MProduction.

Më datë 27 Janar 2018, Lule Bajra publikon videoklipin "Haramxhiu". Muzika e këngës u punua nga Ilir Berani, teksti u shkrua nga Ilir Berani, ndërsa për orkestrimin u kujdes Miti Geci. Videoklipi u prodhua nga MProduction.

Më datë 23 Gusht 2018, Lule Bajra publikon videoklipin "Shoqnia E Dhandrit".

Më datë 18 Korrik 2019, Lule Bajra, Bimi Mustafa & Tamara Shaqiri publikojnë videoklipin "Çka Është Jeta Në Gjermani (Remake)". Muzika e këngës u punua nga Bimi Mustafa.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  arsimdiber  

Komente

Asnjë Koment

Profili

Facebook

Shto profile

të tjera

Më shumë artikuj nga Lule Bajra »


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet