Luleborë
Luleborë

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}
Biografia

BIOGRAFIA: Luleborë është një festival muzikor e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore qytetare. Prej disa vitesh në Shkodër organizohet “Festivali i këngës “Luleborë”, një traditë e kthyer pas rreth 30 vites hmungesë. Në kuadër të ruajtjes dhe zhvillimit të mëtejshëm të kësaj tradite, Bashkia Shkodër organizon këtë Festivali, i cili ka si qëllim të risjellë tek publiku këngën, duke i dhënë asajnjë dimension të ri; duke nxitur profesionalizmin dhe nivelin e lartë artistik, përmes interpretimit “live” të çdo elementi të këtij festivali. Për r...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 0