Më mbaj mend (për 1 muaj)

Luli (Lulzim Sadiku)

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6
 • Emri i Vërtetë:
 • Lulzim Sadiku
 • Vendlindja:
 • Vushtrri 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kosovë 
 • Mosha:
 • 45 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Luli (Lulzim Sadiku) është një këngëtar i njohur. Shkollen fillore ne 21 nëntori ne Vushtrri, shkollen e mesme te muzikes ne Prenk Jakova ne Prishtinë. Gjate studimit si i ri ka qen nder grupet e para te rep muzikes pastaj nga viti i dyt ka kaluar si instrumetist (tastier ose sint). Duke kaluar ne vitin e 4 te shkolles se muzikes me prinderit kalon ne Gjermani per shkaqe politike duke jetuar atje 6 vite. Ne Gjermani ka punuar nder diskot e para si instrumentist, po me se shumti ne Berlin, Hambur...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Facebook

Komente

Asnjë KomentDiskoteka Dridhet Dridhet (2009)

★★★☆☆

Mix

★★★★★


  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Luli, Lulzim Sadiku

Komente 0