Më mbaj mend (për 1 muaj)

Luljeta Krasniqi - Në Një Kullë Që Digjej Flakë Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Në një kullë që digjej flakë,
Kishte mbetë e gjallë një plakë,
Milicia po ne e thrretë,
Djem sa ke moj plakë e shkretë,
S'jam e shkretë plaka përgjigjet,
djemt janë gjallë, veq kulla po m'digjet.

Heeeejjj nëntë djem nana i ka lindë,
dhe një vajzë që e quajmë Prishtinë,
Automatin, n'fyt ja vunë,
Tegojë djemt ku janë strehu,
Për ta bukë kush po gatunë,
po kallxove, do të pagujmë,

Heeejj, gatu kemi se jam shqiptare,
s'i shet nana djemt me pare,
veq një fjalë du me ua thanë,
Në UÇK janë vesh të tanë,
Nëqoftëse doni me i taku,
Ooooo n'prehër t'nanes janë BETU

Heeeeejjj, një me njëqind jetën me ndrrue,
Ata gjallë s'më korrisin mua,
Se i ka nana djem azgana,
Sa t'lind dielli e preron hana,
Të gjallë Nana, s'don me i pa,
Në TROJE veta, të rrojnë në SHKJA!

Heeeejjjj, në nervozë shkitë ju afrunë,
Te dy sytë plakës ia qorrunë,
Fol moj plakë, a ke naj gja,
Ohhhhhooooo, e Lumja unë, që s'ju shohë ma ani ooo hejj!


Ky tekst u dërgua nga Ali AsllaniLuljeta Krasniqi
Renditja: Top 200
Publikimi: 23/10/2012


Luljeta Krasniqi - Në Një Kullë Që Digjej Flakë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Në Një Kullë Që Digjej Flakë".
3. Video është e këngës "Në Një Kullë Që Digjej Flakë", por nuk këndohet nga Luljeta Krasniqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Luljeta Krasniqi:


Komente 0