Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.


Luljeta Përbasha - Nënat Tona Luftëtare


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/05/2017

2017-05-01T17:00:00Sa j'u qeshin sytë,
Kur shihni Lirinë,
Ju kësaj Lirie
I dhat' moj rininë.

Çerdhe me shqiponja
Vatrat Ju i bëtë.
Krah për krah me bijtë e saj
Qendroi çdo nënë.

Nënat luftëtare
I dhat' historisë
Bijt' dhe bijat tuaja
Dritë për Lirinë.

Ç'ju kan' hije thinjat
N'atë ballë nderi,
Rrini sot krenare Ju
Në tribunë të nderit.

Nisni bij dhe bija
Në rrugë të lavdisë.
Fluturojnë shqiponjat, ja
An' e mban' Shqipërisë.

Nënat luftëtare...


Më Shumë Këngë Nga Luljeta Përbasha: