Më mbaj mend (për 1 muaj)

Luljeta Përbasha - Nënat Tona Luftëtare Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Sa j'u qeshin sytë,
Kur shihni Lirinë,
Ju kësaj Lirie
I dhat' moj rininë.

Çerdhe me shqiponja
Vatrat Ju i bëtë.
Krah për krah me bijtë e saj
Qendroi çdo nënë.

Nënat luftëtare
I dhat' historisë
Bijt' dhe bijat tuaja
Dritë për Lirinë.

Ç'ju kan' hije thinjat
N'atë ballë nderi,
Rrini sot krenare Ju
Në tribunë të nderit.

Nisni bij dhe bija
Në rrugë të lavdisë.
Fluturojnë shqiponjat, ja
An' e mban' Shqipërisë.

Nënat luftëtare...Nuk kemi video për këtë këngë.
Luljeta Përbasha - Nënat Tona Luftëtare
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nënat Tona Luftëtare".
3. Video është e këngës "Nënat Tona Luftëtare", por nuk këndohet nga Luljeta Përbasha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Luljeta Përbasha:


Komente 0