Lumturie Axhami
Lumturie Axhami

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  120
  • Vendlindja:
  •  Kosovë
  • Jeton dhe vepron në :
  • Maqedoni E Veriut Maqedoni E Veriut
BIOGRAFIA: Lumturie Axhami është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe popullore folklorike. Një hit këngëtare ndërvite ka qenë dhe vazhdon të jetë aktive Lumturie Axhami, ndonëse shumica e mbajnë mend atë vajzën me flokë kaçurrele që i këndonte dashurisë dhe të rinjve. E lindur në Han Të Elezit, ku nis hapat e para në muzikë. Ka edituar disa albume, të cilët kanë qenë të suksesshëm. Jeton dhe vepron në Kërçovë. Të gjitha këngët e saj kanë qenë hite dhe sot e kësaj dite dëgjohen, përfshirë këtu Këngën e Rexhës, Prej Zemanit, Kthema mua f...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

2 🔥

2 Komente
Premtimi 0

Premtimi

☆☆☆☆☆

Mos Ma The Zemrën 0

Mos Ma The Zemrën

☆☆☆☆☆


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Lumturie Axhami, Lumturije Axhami, Lumturie Sherifi, Lumturije Sherifi

Komente 2