Lumturije Drenovci (Laqja)
Lumturije Drenovci (Laqja)
Lumturije Drenovci (Laqja)
  • Emri i vërtetë:
  • Lumturije Drenovci
  • Jeton në
  • Britania e Madhe
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: popullore moderne
Lumturije Drenovci (Laqja) është këngëtare. Më datë 27 Shtator 2017, Lumturije Drenovci (Laqja) publikon videoklipin "Sonte Flet Dashnia".

Më datë 14 Shtator 2018, Lumturije Drenovci (Laqja) publikon videoklipin "Qaje Qaje". Teksti u shkrua nga Kreshnik Avdiu, ndërsa për orkestrimin u kujdes Ardian Kastrati. Videoklipi u prodhua nga FRAME Pro.

Më datë 28 Qershor 2019, Lumturije Drenovci (Laqja) publikon videoklipin "Vera". Teksti i këngës u shkrua nga Besim Bunjaku. Produksioni audio u realizua nga Beni Baksi.

Më datë 15 Nëntor 2019, Lumturije Drenovci (Laqja) publikon videoklipin "Babes".

Më datë 6 Gusht 2022, Lumturije Drenovci (Laqja) publikon videoklipin "Ma Morre Zemren". Muzika dhe orkestrimi i kësaj kënge, vijnë të realizuara në bashkëpunim nga Granit Gashi & Darddy, ndërsa për tekstin janë kujdesur Lumturije Drenovci (Laqja) & Granit Gashi. Videoklipi u prodhua nga kompania A Films.

Më datë 8 Mars 2023, Lumturije Drenovci publikon videoklipin "Nanë, Motër Dhe Bijë". Kënga është kompozuar nga Besnik Zikolli, ndërsa tekstin e kanë shkruar së bashku Petrit Sefaj & Daut Burrniku.

Më datë 9 Tetor 2023, Lumturije Drenovci (Laqja) publikon videoklipin "Jetë O Jetë". Kënga u orkestrua nga Florent Boshnjaku.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 0