Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Tema: Poezi Për Shkollën

Mirupafshum Ne Shtatore

Mirupafshim ne shtator,
moj mesuesja ime,
me ty gjeta
shume hare e gezime.

Mirupafshimmoj shkolla ime
deri ne shtatore,
une po largohem
me libreze ne dore.

Shtepia ime e dyte
shkolle je ti,
ne ty fitova
shume njohuri e dituri.

Kur shkoj ne shkolle
harroj shtepine time,
sepse aty gjej
edukime dhe mesime.

Edhe shoket e shoqet
nuk do ti harroj,
edhe kur te rritem
une do ti kujtoj.

- poezi nga Lundrim Kuqi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  12

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet