Tema: Poezi Për Shkollën


Mirupafshum Ne Shtatore

Mirupafshim ne shtator,
moj mesuesja ime,
me ty gjeta
shume hare e gezime.

Mirupafshimmoj shkolla ime
deri ne shtatore,
une po largohem
me libreze ne dore.

Shtepia ime e dyte
shkolle je ti,
ne ty fitova
shume njohuri e dituri.

Kur shkoj ne shkolle
harroj shtepine time,
sepse aty gjej
edukime dhe mesime.

Edhe shoket e shoqet
nuk do ti harroj,
edhe kur te rritem
une do ti kujtoj.

- Poezi nga Lundrim Kuqi{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0