Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Mësuesit

7 Dhe 8 Marsi

Shume e gezuar
eshte mesuesja ime
per 7 mars une,
i dhuroj nje tufe gezime.

8 marsi eshte
festa e nenes
kjo dite ndriqon
si rrezet e henes.

Keto festa jane
per prinderit e mi
njera ne shkolle
e tjetra ne shtepi.

- poezi nga Lundrim Kuqi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  23

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet