Tema: Poezi Për Mësuesit


7 Dhe 8 Marsi

Shume e gezuar
eshte mesuesja ime
per 7 mars une,
i dhuroj nje tufe gezime.

8 marsi eshte
festa e nenes
kjo dite ndriqon
si rrezet e henes.

Keto festa jane
per prinderit e mi
njera ne shkolle
e tjetra ne shtepi.

- Poezi nga Lundrim Kuqi{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0