Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Tema: Poezi Per Nënën

Nena Ime

Kur me prek nena
si te ngroh dielli,
kur me ledhaton nena
si te prek ylberin.


Kur me flet nena
sikur ciceron zogu,
kur me keshillon nena
si te ndriqon hena.


Ti je hene,
ti je diell,
ti je yll
qe shendrit ne qiell.


Je personi
me i dashur per mua,
nene mos harro
se fort te dua.

- poezi nga Lundrim Kuqi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  11

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet